Mini-hokej kategoria 2006-2007 i młodsi chłopcy i dziewczynki.

7.      CRACOVIA KRAKÓW

8.      MUKS ORLIK OPOLE

9.      HC GKS KATOWICE

10. RTH ZRYW RUDA ŚLĄSKA

-Zespoły rozgrywają mecze w składzie minimum – 12 zawodników + 2 bramkarzy,        maksymalnie 16 zawodników + 2 bramkarzy;

- Po każdym meczu, zawodnicy wykonują rzuty karne (na przemian) – punktuje 12         zawodników;

Obowiązuje regulamin PZHL dla mini-hokeja sezon 2014-2015.

POSTANOWIENIA WSPÓLNE

§ 1.

Organizatorem poszczególnych spotkań są Kluby, które pełnią rolę gospodarza zawodów. Gospodarz zawodów zobowiązany jest zapewnić dyplomowaną pielęgniarkę lub ratownika medycznego, którzy przed zawodami powinni wpisać się do protokołu za­wo­dów, opatrując swój podpis pieczątką imienną. W przypadku braku zabezpieczenia me­dy­cznego, sędziowie odczekują 15 minut, po tym czasie kończą zawody. Czas oczekiwania może być dłuższy niż 15 minut, jeżeli drużyna przyjezdna wyrazi zgodę.

§ 2.

W rozgrywkach obowiązują przepisy gry w hokeja na lodzie PZHL oraz regulaminy i postanowienia wydane przez PZHL i SZHL.

§ 3.

Kategorie mini-hokeja sędziuje jeden sędzia lodowy i jeden sędzia sekretarz na jednej tercji oraz sędzia czasu /czas gry jednej formacji 60/.

§ 4.

Obsadę sędziowską na mecze wykonują Referaty Obsad Kolegium Sędziowskiego Okręgów na terenie, których rozgrywane są zawody.

§ 5.

Drużyna gospodarzy zobowiązana jest do gry w strojach koloru jasnego (koszulka minimum 80% koloru jasnego), a drużyna gości koloru ciemnego (koszulka minimum 80% koloru ciemnego)

§ 6.

Klub,  który wycofa drużynę po ogłoszeniu terminarza rozgrywek jest zobowiązany zapłacić

karę pieniężną zgodnie z taryfikatorem PZHL (50%)

§ 7.

1. W rozgrywkach uczestniczą zawodnicy potwierdzeni, przez WGiD SZHL.
  2. Każdy klub jest odpowiedzialny za potwierdzenie do gry swoich zawodników.
  3. regulaminu rozgrywek przez Zarząd SZHL i wniesieniu opłat zgodnie z taryfikatorem PZHL.
  4. Do zatwierdzenia list przez WGiD SZHL w kategorii mini-hokeja dla zawodników zgłaszanych po raz pierwszy należ dołączyć deklaracje wzorem sezonu 2013/2014.

§ 8.

1. Zawodnik, który bierze udział w spotkaniu  musi posiadać aktualne badania lekarskie i legitymację szkolną lub inny dowód potwierdzający tożsamość ze zdjęciem.

§ 9.

Zawodnik nie wpisany do zestawienia drużyny nie może brać udziału w grze.

§ 10.

Gospodarz zawodów powiadamia listem poleconym lub faxem i mailem (zgodnie z wykazem załączonym do regulaminu) o miejscu i godzinie spotkania drużynę gości oraz WGiD SZHL najpóźniej 7 dni przed terminem meczu. W przypadku niedotrzymania tego obowiązku na klub nakłada się karę regulaminową zgodnie z taryfikatorem opłat PZHL (50%), a referat obsady nie wyznacza sędziów.

§ 11.

1. W soboty oraz dni wolne nie wcześniej niż o godz. 9.00 i nie później niż o 18.00.
  2. Za zgodą drużyny przeciwnej godzina sprawdzianu może być zmieniona (należy powiadomić WGiD SZHL).

§ 12.

1        Gospodarz jest zobowiązany do udostępnienia szatni, które spełniają wymogi przepisów gry hokeja na lodzie - gościom oraz sędziom zawodów

§ 13.

1.      SZHL dopuszcza możliwość zmiany gospodarza sprawdzianu, zachowując przepisy Regulaminu PZHL.

2.      Spotkanie może być rozegrane przed terminem po uzgodnieniu przez zainteresowane kluby i uzyskaniu zgody od WGiD SZHL i spełnieniu wymogów §10.

3.      Przesunięcie spotkań po terminie wyznaczonym przez WGiD SZHL jest niedozwolone.

4.      Zgodnie z uchwałą Zarządu SZHL za przełożenie sprawdzianu po wyznaczonym terminie należy uiścić opłatę w wysokości 100,00 zł.

§ 14.

1.      Każde nierozegrane spotkanie będzie przedmiotem postępowania wyjaśniającego przeprowadzonego przez WGiD SZHL. W przypadku ustalenia winnych mecz zostanie zweryfikowany jako walkower na niekorzyść drużyny, która spowodowała niedotrzymanie terminu.

2.      Jeżeli z przyczyn niezależnych od obu drużyn spotkanie nie dojdzie do skutku lub zostanie przerwane i niedo­kończone wówczas WGiD SZHL podejmie stosowną decyzję.

3.      W przypadku odwołania sprawdzianu gospodarz zawodów jest zobowiązany do powiadomienia wszystkich sędziów wyznaczonych na obsadzie na ten mecz. W przypadku niepowiadomienia gospodarz zawodów ponosi koszty poniesione przez sędziego, który stawił się na obiekcie sportowym do wykonania swoich obowiązków.

§ 15.

1.      Na żądanie kierownika drużyny Sędzia Główny zobowiązany jest skontrolować tożsamość zawodników każdej drużyny na podstawie legitymacji szkolnej

2.      Żądanie sprawdzenia tożsamości zawodników można zgłaszać tylko bezpośrednio po zakończonej tercji.

3.      Żądanie nieuzasadnione skutkować będzie karą wynikającą z przepisów gry.

§ 16.

1.     Wszystkie kary pieniężne nałożone przez WGiD SZHL należy wpłacić w terminie 14 dni od daty wydania decyzji na konto SZHL.

2.     Kluby odpowiedzialne są za terminową zapłatę kar za swoich zawodników, działaczy i trenerów.

3.     Brak potwierdzenia wpłaty powoduje zawieszenie uprawnień do gry ukaranego zawodnika.